Medale łomżyńskich karateków na Mistrzostwach Polski Wschodniej

Dwa złote, dwa srebrne oraz dwa brązowe medale indywidualnie a także brąz w klasyfikacji drużynowej zdobyli zawodnicy Łomżyńskiego Klubu Karate podczas odbywających się na AWF w Białej Podlaskiej Mistrzostwach Polski Makroregionu Wschodniego. W zawodach uczestniczyło niemal 150 zawodników z 30 ośrodków.

Brązowe medale zdobyli zawodnicy w kategorii open seniorów (+80 kg) Kamil Mieczkowski i Marcin Banach. Jak relacjonuje Dariusz Syrnicki, prezes ŁKK, pierwszy z nich wygrał przed czasem pojedynek o wejście do „ósemki” z zawodnikiem z Ełku. O wejście do strefy medalowej walczył z reprezentantem Radzymina wygrywając zdecydowanie. Półfinałową walkę przyszło mu stoczyć z ubiegłorocznym wicemistrzem Europy juniorów wagi ciężkiej z Warszawy. Po bardzo wyrównanym i zaciętym starciu sędziowie zdecydowali o zwycięstwie przeciwnika Kamila. Zawodnik ten triumfował w  kategorii  kończąc walkę finałową z zawodnikiem z Lublina przez spektakularny nokaut techniką obrotową.
Marcin Banach pewnie przeszedł eliminacje. Dopiero w półfinale, w którym walczył z w/w znokautowanym zawodnikiem z Lublina, z powodu kontuzji jaką  okazało się złamanie palca nogi, musiał uznać przewagę przeciwnika.

Świetnie zaprezentowali się juniorzy (16-17 lat). Szamil Szabajew walczący w kategorii lekkiej (-60 kg) nie dał szans swoim przeciwnikom kończąc jedną z walk przed czasem. Hubert Kalski (-75 kg) również wygrał swoją kategorię co było dla niego o tyle ogromnym wysiłkiem, że jeszcze na dwa dni przed zawodami nie było pewne czy z powodu choroby będzie mógł wystartować. Bardzo mądrze taktycznie rozegrał  pojedynki narzucając swoje tempo i styl  walki. Wszechstronnie zaprezentowała się Karolina Mroczkowska, która zdobyła dwa srebrne medale, jeden w konkurencji walk (kumite) drugi w układach (kata). W tej drugiej konkurencji zabrakło jej 0,1 punktu (zwyciężczyni miała 36,0 pkt. Karolina 35,9). Natomiast walki toczyła w kategorii lekkiej juniorek (-55 kg) ważąc zaledwie 47kg co miało kapitalne znaczenie zwłaszcza w pojedynku finałowym. Po nierozstrzygniętej  jednej rundzie, w dogrywce musiała uznać przewagę cięższej i silniejszej przeciwniczki z Olecka.

W składzie łomżyńskiej drużyny z powodu choroby zabrakło  brązowej medalistki Mistrzostw Europy Oli Zajkowskiej, która rok wcześniej  wygrała kategorię lekką seniorek i jest obecnie na pierwszym miejscu w rankingu polskich zawodniczek wagi lekkiej.

W klasyfikacji drużynowej łomżanie z 18 punktami zajęli trzecie miejsce. O jedno oczko więcej zdobyli zawodnicy z Lublina (19 pkt), a pierwsze miejsce w makroregionie zajęli karatecy z Warszawy (22pkt).