Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Za dużo drewna

Główne zdjęcie
fot. WIDT Białystok

O ponad 12 ton przeładowana była ciężarówka, którą przewożono drewno. Wczoraj inspektorzy itd. zatrzymali się w na drodze krajowej nr 8 w Wyszomierzu w powiecie zambrowskim. Przewoźnikowi grozi kara w wysokości ponad 11 tys zł, a kierowca już dostał mandat 1400zł.

Jak podaje Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Białymstoku zatrzymany do kontroli zespół pojazdów, zgodnie z okazanym dokumentem, przewoził ponad 26 m3 drewna. W wyniku podjętych czynności kontrolnych, stwierdzono szereg naruszeń przepisów Ustawy o drogach publicznych. Przekroczenie o 5,6 t dopuszczalnych nacisków podwójnej osi napędowej,  przekroczenie o 1t dopuszczalnych nacisków pojedynczej osi nienapędowej, oraz przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej zespołu pojazdu aż o 12,6 t.
Ponadto stwierdzono naruszenia przepisów Ustawy o transporcie drogowym, w tym wykonywanie przewozu drogowego bez wymaganego zaświadczenia. Za powyższe naruszenia wszczęto postępowania administracyjne zagrożone karą 11 180 zł. Kierowcę ukarano mandatem karnym w wysokości 1400 zł.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę