Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Najlepsze zdjęcie 2012 roku z 4lomza.pl

Fotografia Marka Maliszewskiego z 4lomza.pl przedstawiająca zniszczenia po lipcowej nawałnicy domu ze wsi Gontarze w gminie Zbójna wygrała konkurs BZ WBK Press Foto 2012 w kategorii cywilizacja. Konkurs skierowany jest do polskich zawodowych fotoreporterów. Jego celem jest promowanie polskiej fotografii prasowej.

Marek Maliszewski
Marek Maliszewski

Ósma edycja BZ WBK Press Foto zgromadziła rekordową liczbę uczestników. Do konkursu zostały dopuszczone prace nadesłane przez 483 fotoreporterów, czyli o 90 więcej niż rok temu. Najlepsze zdjęcia w każdej z ośmiu kategorii wyłaniało profesjonalne jury, w którym zasiedli zawodowi fotoreporterzy: Anna Brzezińska-Skarżyńska (PAP Foto), Wojciech Druszcz (niezależny fotoreporter), Zbigniew Furman (członek ZPAF), Waldemar Kompała (Fotorzepa), Cezary Sokołowski (Associated Press). Nagroda główna BZWBK Press Foto 2012 za Zdjęcie Roku trafiła do szczecińskiego fotoreportera, Tomasza Lazara za fotografię dokumentującą aresztowanie przez policję manifestantki w nowojorskim parku Zuccotti.

„Na konkurs nadesłano ponad 7 tysięcy prac. Jak zawsze, fotografów najbardziej przyciąga nieszczęście, bieda, smutek, ekscentryczność. Znakiem czasów jest to, że dużo mniejszym zainteresowaniem niż dawniej cieszy się polityka, za to nadzwyczaj istotne jest to, że fotografowie chcą zatrzymać w swoich fotografiach to, co przemija bezpowrotnie, polskie zwyczaje i obrzędy. Nie zamykają się jednak wyłącznie w kraju, podróżują po świecie dokumentując najważniejsze wydarzenia” – powiedziała Anna Brzezińska-Skarżyńska.

Konkurs jest organizowany przez Bank Zachodni WBK, a jego wyłącznym patronem medialnym jest dziennik „Rzeczpospolita”.

zobacz zdjecia Marka Maliszewskiego wykonanwe po nawłnicy, która w lipcu 2011 roku spustoszyła wsie w gminie Zbójna

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę