Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Niebezpieczne skrzyżowanie w Budach Czarnockich na krajowej "61" ma być przebudowane

Mieszkańcy Bud Czarnockich koło Piątnicy chcą przebudowy głównego skrzyżowania w ich miejscowości. Leży ona po dwóch stronach drogi krajowej nr 61. Skrzyżowanie drogi lokalnej z krajową znajduje się na szczycie wzniesienia, ale w miejscu, w którym jest bardzo ograniczona widoczność. Przez to nie widać samochodów, które jadą np. od strony Łomży i bardzo ciężko jest przejechać przez to skrzyżowanie przejechać. "A że kierowcy bardzo szybko jadą, w tym miejscu często dochodzi do wypadków" - mówi mieszkaniec miejscowości Krzysztof Wysk.

"Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad jest przygotowana do tej inwestycji" - informuje rzecznik podlaskiego oddziału Rafał Malinowski. Skrzyżowanie ma być przebudowane i przeniesione w inne miejsce - wtedy widoczność będzie większa. Ale urzędnicy cały czas czekają na pieniądze. Jest już zezwolenie na realizację inwestycji drogowej i jeżeli zadanie będzie uwzględnione w tegorocznym budżecie, zostanie ogłoszony przetarg.

Przebudowany ma być ponad kilometrowej długości odcinek drogi, pojawią się dodatkowe pasy skrętu i nowe oświetlenie. "Budowa powinna zająć jeden sezon" - dodaje Rafał Malinowski. Przed skrzyżowaniem mają być także zainstalowane znaki z pulsującym oświetleniem. (zmj)

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę