Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Sól techniczna była, ale nie w produktach Mlekovity

Sól techniczna, stosowana do posypywania zimą ulic, trafiła jako sól spożywcza do co najmniej kilkunastu zakładów spożywczych w województwie podlaskim. - Sanepid dotychczas odnalazł i zabezpieczył 24 tony takiej soli – mówi Andrzej Jarosz, rzecznik prasowy wojewódzkiego sanepidu. Soli przemysłowej w zakładach szukają także służby weterynaryjne, które dotychczas zabezpieczyły 4 tony. Tymczasem Główny Lekarz Weterynarii kraju wydał specjalny komunikat w którym zapewnia, że „podmioty z grupy MLEKOWITA nie wykorzystały i nie korzystają do produkcji swoich wyrobów z soli wypadowej. Wyżej wymieniona informacja potwierdzona została kontrolą Powiatowego Lekarza Weterynarii w Wysokiem Mazowieckiem”

Od wtorku służby sanitarne i epidemiologiczne w całym kraju kontrolują zakłady spożywcze w poszukiwaniu soli technicznej, którą jako sól spożywcza sprzedawały od 10 lat miały sprzedawać trzy firmy z Wielkopolski oraz Pomorza i Kujaw.
- Cześć zabezpieczonej przez nas soli pochodziła od tych firm, ale znaleźliśmy też w zakładach sól techniczną niewiadomego pochodzenia -  mówi Andrzej Jarosz rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białymstoku.
Sanepid dotychczas skontrolowała 218 zakładów, ale kontrole jeszcze trwają. Służby nie chcą zdradzić w których zakładach znalazły sól techniczna


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę