Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Remont drogi Nowogród - Kuzie rozpocznie się... w przyszłym roku?

26 kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 645 pomiędzy Nowogrodem a wsią Kuzie na granicy województw podlaskiego i mazowieckiego jest dziś chyba najgorszym fragmentem drogi w regionie. Zapowiadany remont ciągle jednak się odsuwa w czasie ze względu na pieniądze. Są one obiecane z Programu Operacyjnego „Rozwój Polski Wschodniej” ale... - Czekamy na podpisanie umowy z PARP-em. Jeśli będzie ogłosimy przetarg na wyłonienie wykonawcy – mówi Maria Gawryluk zastępca dyrektora ds. inwestycji Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku. - Niestety, ze względu na wysoką wartość zadania procedura przetargowa będzie trwała kilka miesięcy – dodaje.

Szacowana wartość inwestycji wynosi 110 mln zł, z czego 77 mln zł ma stanowić dofinansowanie z funduszy europejskich w ramach „Polski Wschodniej”. W ramach projektu ma być gruntowanie zmodernizowana droga, a wraz z nia także most na Narwi w Nowogrodzie. Projekt remontu drogi od kilku lat jest na tzw. liście projektów kluczowych tego programu, ale jest dotychczas w rezerwie i czeka na „pojawienie się” wolnych środków. Już pod koniec ubiegłego roku zarządzające PO RPW Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości poinformowała Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku, że dofinansowanie będzie.
- Złożyliśmy wszelkie wymagane dokumenty i teraz czekamy na podpisanie umowy z PARP – mówi Maria Gawryluk zastępca dyrektora ds. inwestycji PZDW. - Liczę, że umowa ta zostanie popisana w marcu, albo w kwietniu i wówczas szybko ogłosimy przetarg.
Niestety, ze względu na znaczącą wartość zadania procedury przetargowe będą długie. Samo ogłoszenie musi „świecić” przez dwa miesiące. Później trzeba będzie wybrać wykonawcę, i możliwe są odwołania „odrzuconych” wykonawców.  Po tym wszystkim, ze względu na wartość zadania, przed podpisaniem umowy prawdopodobnie będzie trzeba poczekać na wyniki kontroli przeprowadzonej przez Urząd Zamówień Publicznych.
- Jeśli to wszystko zakończy się dopiero w listopadzie, to nikt w tym roku tego remontu nie będzie zaczynał, ale jeśli udałoby się szybciej procedury przetargowe przeprowadzić, to remont powinien zacząć się jesienią tego roku – mówi dyrektor Gawryluk.
Teoretycznie cały remont tej drogi powinien zakończyć się do końca 2014 roku.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę