Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Policjant nie tylko na służbie

Jeden z łomżyńskich policjantów choć miał wolne zatrzymał dwóch włamywaczy. Do zdarzenia doszło w sobotę. Przejeżdżając przez miasto, przy jednym z bankomatów, zauważył mężczyznę odpowiadającego rysopisowi sprawcy włamania. 31-letni policjant zatrzymał się, a następnie wspólnie z przechodniem zatrzymał włamywacza. Jeszcze tego samego dnia w jego ręce wpadł i drugi z włamywaczy.

Jak podaje Urszula Brulińska z KMP w Łomży policjant w sobotę przed południem przejeżdżając przez miasto zauważył przy jednym z bankomatów mężczyznę, którego wcześniej widział oglądając zabezpieczony zapis monitoringu z włamania. Doszło do niego w połowie miesiąca. Sprawcy wyważając drzwi balkonowe dostali się do wnętrza domu, skąd ukradli kasetkę z pieniędzmi, alkohol, walizkę z biżuterią oraz damskie perfumy. Pokrzywdzony swoje straty oszacował na ponad 35 tysięcy złotych. Policjant, nie zważając na to, że miał wolny dzień, natychmiast przystąpił do działania. Szybko wezwał wsparcie. Nim jednak dojechali inni policjanci funkcjonariusz poprosił o pomoc przechodnia czekającego w kolejce do bankomatu. Następnie obaj podeszli i zatrzymali mężczyznę odbierającego akurat wypłacane przez automat pieniądze. 25-latek został przekazany wezwanym na miejsce mundurowym i trafił do aresztu. Na tym jednak 31-letni policjant nie poprzestał. Poświęcając swój wolny czas wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu ustalił wspólnika 25-latka. Już dwie godziny później drugi mężczyzna także był zatrzymany. Obaj przyznali się do włamania z kradzieżą. Teraz za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem. Policjanci z Łomży nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę