Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Rzeki rosną, ale nie są groźne...

O 18 centymetrów z ciągu ostatniej doby wzrósł poziom Pisy w Dobrymlesie. Rzeka przekroczyła tam stan ostrzegawczy (250cm) osiągając dziś rano poziom 254 cm. Niemniej w ocenie hydrologów zagrożenia ani tu, ani na innych głównych rzekach regionu nie ma. Na dopływach Narwi i Biebrzy spodziewane jest już przeważnie opadanie stanów wody.

Jak podają hydrolodzy z białostockiej sekcji operacyjnej Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowy Instytut Badawczy w ciągu minionej doby na Narwi, Biebrzy, dolnej Pisie oraz lokalnie na dopływach górnej Narwi i Biebrzy obserwowano wzrosty stanów wody, głównie w strefie wody wysokiej, na skutek spływu i przemieszczania w zlewni wód roztopowych, lokalnie podpiętrzanych przez utrzymujące się zjawiska lodowe.
W ciągu najbliższej doby na Narwi i Biebrzy przewiduje się przeważnie stabilizację stanów wody w strefie wody wysokiej. Lokalnie możliwe wahania oraz wzrosty głównie na skutek podpiętrzania wody przez zjawiska lodowe. Na dopływach Narwi i Biebrzy spodziewane jest przeważnie opadanie stanów wody.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę