Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 13 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Złota Harfa Eola dla Voci Unite

Główne zdjęcie
Voci Unite

Zespołu Muzyki Dawnej Voci Unite z Łomży zdobył Złotą Harfę Eola w kategorii zespołów wokalnych podczas 34. Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Dawnej „Schola Cantorum” w Kaliszu. To najbardziej prestiżowy z polskich konkursów muzyki dawnej. Tegoroczna edycja Festiwalu odbywała się pod patronatem m.ni. ministra edukacji i ministra kultury.

Zespół Voci Unite działa przy Szkole Podstawowej nr 7 w Łomży. Jego twórczynią i opiekunką jest Katarzyna Szmitko. Prezentujący się w Kaliszu zespół składał się z pięciu dziewcząt: Marytna Markowska ILO, Beata Rupacz ILO, Alicja Sulkowska ILO, Magdalena Kaminowska IIILO oraz Ewa Grużewska IILO i zaprezentował spójny tematycznie program zatytułowany „Beata es Maria”. Jur oceniło tę prezentację bardzo wysoko i przyznało zespołowi Złotą Harfę Eola w kategorii zespołów wokalnych, a także nagrodę pieniężną przyznaną przez Centrum Kultury i Sztuki.
- Ten konkurs, to nie tylko przesłuchania w pięciu turach, gdzie każdy zespół ma zaprezentować podczas 15-20 minutowej prezentacji różnorodny repertuar muzyki dawnej od średniowiecza do baroku – mówi Katarzyna Szmitko. - Na festiwalu odbywają się również spotkania dla instruktorów, warsztaty, wykłady, koncerty specjalne, koncerty towarzyszące, spotkanie z Jury i przede wszystkim integracja środowiska muzyki dawnej z całej Polski.
Występ w Kaliszu przyniósł łomżankom uznanie środowiska i już 31 marca Voci Unite jest zaproszony na koncert.


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę