Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Monopolistyczny śmieciarz z Kolna ukarany

Niemal 11,5 tys. zł kary nałożyła prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Lublinie na Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Kolnie. Podstawą monopolistyczne działanie firmy, co przejawiało się w blokowaniu dostępu do składowiska odpadów dla innych podmiotów. Kolneński PUK już odwołał się od decyzji o ukaraniu go do sądu.

Jak podaje UOKiK Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Kolnie świadczy usługi wywozu odpadów komunalnych, a także jest zarządcą lokalnego składowiska odpadów. Postępowanie przeciwko spółce zostało wszczęte w czerwcu 2011 r. Wykazało ono, że wykorzystując fakt administrowania wysypiskiem odmawiała innym przedsiębiorcom składowania tam odpadów. Oznaczało to, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, nie mogli oni zajmować się wywozem odpadów na terenie Kolna. Takie działania PUK uniemożliwiały wejście na rynek swoim konkurentom. Niedozwolona praktyka trwała w latach 2009-2011. Za nadużywanie pozycji dominującej na lokalnym rynku spółka została ukarana sankcją pieniężną w wysokości 11 475 zł. Decyzja nie jest prawomocna. Przedsiębiorca odwołał się od niej do sądu.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę