Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

MOSiR: nie wiadomo czy jest dobrze, czy źle...

- Jestem zaniepokojona, że koszty działania MOSiR-u wzrastają, a programu oszczędnościowego nie ma – ubolewała Elżbieta Rabczyńska, przewodnicząca komisji rewizyjnej Rady Miasta Łomża. Komisja od jesieni usiłuje ocenić pracę Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, ale nieskutecznie. - Nie możemy powiedzieć, czy jest dobrze, czy źle – mówiła Rabczyńska podczas czwartkowego posiedzenia komisji, przedstawiając wniosek, aby zwrócić się do prezydenta Mieczysława Czerniawskiego o dokonanie audytu w MOSiR-ze.

- Pan prezydent poprosił panią Grażynę Pylińską (audytor wewnętrzny UM Łomża – .red.) o ocenę dokonań MOSiR-u – stwierdziła obecna na posiedzeniu komisji sekretarz miasta Tamara Małachowska. - Statut ośrodka sobie, propozycja nowego regulaminu sobie, a działania sobie. Rola pani audytor miałaby polegać na wskazaniu nieprecyzyjnych sformułowań w statucie i „nałożeniu” regulaminu na działania w praktyce MOSiR-u. Audyt ma się zakończyć do 15. marca.
Komisja rewizyjna po raz kolejny odstąpiła więc oceny MOSiR-u.
- Na przeszkodzie stawały ciągle sprawy niemożności wglądu do dokumentów finansowych i kadrowych albo brak tych, o które prosiliśmy – wyjaśnia radna Hanka Gałązka, członek komisji rewizyjnej. - Prosiliśmy o program naprawczy finansów MOSiR jeszcze na początek grudnia ubiegłego roku i do tej pory go nie ma. Mamy więcej wątpliwości co do kondycji MOSiR-u, bo zaraz dojdą jeszcze bulwary...

W 2011 r. MOSiR kosztował budżet Łomży ponad pięć i pół miliona zł, zaś w tym roku na jego utrzymanie miasto ma zaplanowane jeszcze prawie o dwa miliony więcej.

Mirosław R. Derewońko


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę