Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Woda zalewa drogi i podwórka w gminie Piątnica

Zalana droga i podwórka - to efekt kilku dni wyższej temperatury. Wielu mieszkańców gminy Piątnica ma problem, ponieważ ich podwórka zalewa woda spływająca z pól. Zalania to najczęściej rezultat zmian, które wprowadzili sąsiedzi, np. podnosząc poziom swoich działek. Tak jest m.in w miejscowości Rakowo i Niewodowo. "Woda idzie po podwórku, pod wiatą aż do rzeki. Piwnice i garaż są mokre, a na drodze jest małe jezioro" - mówi właścicielka zalanego podwórka.

"To nie jest kwestia zarządcy drogi. Właściciel działki podniósł poziom swojego pola, na które prowadzi przepust wody. I teraz woda ze zlewni ok 100 hektarów zbiera się przy drodze" - mówi Marek Przysiuda z Zarządu Dróg Powiatowych z Łomży.

Sytuację próbował rozwiązać wójt gminy Piątnica, Edward Łada. Ale jak mówi, nie mógł porozumieć się z właścicielem działki. Zaproponował stworzenie kolektora z rur na koszt gminy, ale propozycja nie została zaakceptowana. "To jest patowa sytuacja" - dodaje wójt.

Z właścicielem spornej działki nie udało się nam skontaktować. Problemy z zalaną drogą i podwórkami mają także mieszkańcy miejscowości Truszki i Czarnocin.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę