Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Grażyna Kołodziejska - kandydatka na skarbnika Łomży

- Jestem bardzo wdzięczna komisji konkursowej i prezydentowi Łomży za obdarzenie mnie tak dużym zaufaniem – mówi Grażyna Kołodziejska (lat 48), która wygrała w konkursie z siedmioma innymi kandydatami na skarbnika miasta. - Jednak za wcześnie jest na moje wypowiedzi, ponieważ radni dopiero na najbliższej sesji prawdopodobnie podejmą uchwały o odwołaniu obecnej pani skarbnik Jadwigi Kozłowskiej i powołaniu nowego skarbnika Łomży.

- Pani Grażyna Kołodziejska w wyniku postępowania konkursowego została wybrana kandydatką na Skarbnika Miasta Łomża – potwierdza Łukasz Czech z ratusza. - Prezydent Łomży ogłosił nabór 11. stycznia, w związku z wnioskiem Skarbnika Miasta Jadwigi Kozłowskiej o rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron z uwagi na nabyte prawa do świadczenia emerytalnego.

Kim jest Grażyna Kołodziejska?
Kandydatka na skarbnika Grażyna Kołodziejska ma 48 lat. Szczyci się dyplomem magistra administracji Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła studia podyplomowe na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie z rachunkowości i zarządzania finansami w jednostkach sektora finansów publicznych. Zdobyła świadectwo kwalifikacyjne Ministerstwa Finansów do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, Certyfikat Dyplomowana Księgowa. Odbyła szkolenia, m.in., z finansowania i rozliczania projektów EFS, księgowości, podatków oraz dyscypliny finansów publicznych.
Grażyna Kołodziejska pełniła obowiązki głównej księgowej w Zespole Szkół Ekonomicznych w Łomży, Gospodarstwie Pomocniczym przy Zakładzie Karnym w Czerwonym Borze oraz kwestora w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Ostrołęce. Od 2004 r. pracuje jako kwestor w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.

Zwyciężczyni testu i rozmowy kwalifikacyjnej
- W konkursie na Skarbnika Miasta złożonych zostało osiem ofert – informuje Łukasz Czech. - Siedem osób, których oferty spełniały wymogi formalne, 10. lutego przystąpiło do testu pisemnego, sprawdzającego wiedzę merytoryczną. Pięć osób, które osiągnęły w nim największą liczbę punktów, odbyło 22. lutego rozmowę kwalifikacyjną, mającą na celu wyłonienie kandydata na stanowisko skarbnika. Komisja konkursowa zarekomendowała Prezydentowi Łomży na to stanowisko Panią Grażynę Kołodziejską. Odpowiednią uchwałę radni podejmą na sesji w środę ostatniego dnia lutego.
Do zadań skarbnika należy, m.in.: przygotowywanie projektu budżetu miasta, nadzorowanie i kontrola jego realizacji, opracowywanie wieloletnich prognoz finansowych oraz przygotowanie sprawozdania o wykonaniu budżetu. Ponadto skarbnik przygotowuje projekty zarządzeń prezydenta i uchwał Rady Miejskiej w zakresie dotyczącym gospodarki finansowej Łomży.

Opr. Mirosław R. Derewońko


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę