Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 maja 2021 napisz DONOS@

Na rachunek sąsiada…

36–letni mężczyzna wykorzystał chorobę swojego 75–letniego sąsiada i podając się za niego podpisał umowę na usługi telekomunikacyjne. Wpadł po kilku miesiącach gdy na policję zgłosił się syn pokrzywdzonego informując, iż jego ojciec otrzymuje faktury za telefon mimo, że nie zawierał żadnej umowy na świadczenie usług telekomunikacyjnych.

Jak informuje Urszula Brulińska z KMP w Łomży w wyniku intensywnej pracy operacyjno – dochodzeniowej funkcjonariuszom z łomżyńskiej policji udało się ustalić i zatrzymać sprawcę całego zamieszania. Okazał się nim 36-letni sąsiad ojca zgłaszającego. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Składając wyjaśnienia powiedział, że w październiku ubiegłego roku sąsiad poprosił go o naprawę radia. Wykonując naprawę wykorzystał fakt iż 75–letni mężczyzna ma problemy ze wzrokiem i zabrał jego dowód osobisty, którym następnie posłużył się przy zawieraniu umowy.  Posługując się nie swoimi danymi wyłudził świadczenia na ponad 700 złotych. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę