Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Łomżyński MPEC trafi pod młotek?

Czy władze miasta zastanawiają się nad sprzedażą Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Łomży? Chyba tak! Dziś w MPEC-u odbyło się spotkanie prezydenta Mieczysława Czerniawskiego z załogą tej miejskiej spółki. - Prezydent powiedział nam, MPEC może być sprywatyzowany, bo ani miasta, ani MPEC-u nie stać na spełnienie srogich wymagań w dziedzinie ochrony środowiska, jakich domaga się Unia Europejska - relacjonuje jeden z pracowników.

- Nigdy do tej pory nie było spotkania całej załogi MPEC-u z prezydentem Łomży, aż tu nagle w środę popielcową od godz. 13 do 15. był u nas prezydent Mieczysław Czerniawski! – relacjonuje jeden z wieloletnich pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Łomży, prosząc o zachowanie nazwiska do wiadomości redakcji. - Powiedział, że wcześniej się z nami spotyka, żebyśmy znowu nie dowiedzieli się czegoś najpierw z 4lomza.pl.

Spotkanie załogi MPEC z  prezydentem potwierdza Henryk Piekarski, szef łomżyńskiej „Solidarności”, a jednocześnie radny miasta i pracownik MPEC. Jak mówi, dotyczyło oceny funkcjonowania spółki, oceny tego wszystkiego, co działo się w ostatnich dniach wokół wniosku o podwyżki opłat za ciepło. Piekarski potwierdza także, że mówiono o ewentualnych planach prywatyzacyjnych.
- Z docierających do załogi sygnałów wiemy, że Rada Nadzorcza MPEC w planie pracy na listopad tego roku ma punkt dotyczący rozważenia „ewentualnej zasadności przekształceń” - mówi Piekarski.  Z jego relacji wynika, że prezydent miał zapewnić, że na dzień dzisiejszy nie ma prowadzonych działań w tym kierunku, ale w związku z większymi wymaganiami od 2016 roku i koniecznością przebudowy ciepłowni rozważane są „różne koncepcje, skąd wziąć te środki”. Jedną z takich możliwości mogłaby być prywatyzacja miejskiej spółki.
Prezydentowi Czerniawskiemu na spotkaniu z załogą MPEC towarzyszył Andrzej Kiełczewski, naczelnik Wydziału Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych UM Łomża. Był też tam cały zarząd MPEC.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę