Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 16 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Złodzieje znad Biebrzy

14 mężczyzn i 8 ciągników z przyczepami zatrzymali policjanci i funkcjonariusze straży Biebrzańskiego Parku Narodowego. Wszyscy wpadli na gorącym uczynku - kradzieży drzew z lasów należących do Skarbu Państwa. Mrozy, które ścięły na rzekę i starorzecza sprawiły, że biebrzańskie grądziki i podmokłe brzeziny zwykle niedostępne przez cały prawie cały rok stoją otworem. Przez Biebrzę można przejechać nawet najcięższym ciągnikiem i jak się okazuje korzystają z tego niemal całe wioski!

W związku z tym w ostatnich dniach straż Parku zwielokrotniła patrole - czytamy na stronie internetowej Biebrzańskiego Parku Narodowego. Niestety każdy dzień przynosi sowite owoce. W ubiegłym tygodniu na gorącym uczynku - w jednym miejscu na wysokości wsi Brzostowo- wpadło 14 mężczyzn i 8 ciągników z przyczepami.
„Wśród zatrzymanych byli chłopi z okolicznych wsi, m.in., z Brzostowa, Mocarzy. Strażnicy z Parku wraz z patrolem Policji skonfiskowali kilkanaście pił łańcuchowych! Do sądu zostały skierowane akty oskarżenia o kradzież drzewa” - czytamy w relacji.

Konsekwencje mogą być bardzo dotkliwe! Oprócz kary grzywny, nawiązki w wysokości trzykrotnej wartości drewna na rzecz Parku, przepadku pił oraz orzeczenia kary pozbawienia wolności – skazani,m jeśli są rolnikami, nie będą mogli ubiegać się o środki pomocowe z Unii Europejskiej.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę