Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Radość spod kapelusza... po raz szósty

Główne zdjęcie
fot. archiwum

Tylko do końca tygodnia można zgłaszać się do kolejnej – już szóstej - edycji Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Hanki Bielickiej „Radość spod Kapelusza”. Organizuje go parafia Krzyża Świętego w Łomży, w której Centrum Katolickim od lat znajduje się otwarty jeszcze przez Hankę Bielicką salonik artystki. Najsłynniejsza z łomżynianek przekazała tu sporo pamiątek rodzinnych i teatralnych, w tym swoje słynne kapelusze.

Konkurs odbywać się będzie w dniach  od 9 do 11 marca. Jest skierowany  do utalentowanej młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Polski, ale także do młodzieży polonijnej. Przesłuchania odbywają się w dwóch kategoriach: wiersz lub monolog, piosenka kabaretowa. Czas trwania prezentacji nie może przekroczyć 7 minut. Młodych artystów jak co roku oceniać będzie profesjonalne jury w skład, którego wchodzą profesorowie uczelni artystycznych oraz artyści scen polskich.
Reprezentanci szkół i instytucji kultury powiatu łomżyńskiego nim dostaną się na deski ogólnopolskiego przeglądu, wezmą udział w eliminacjach powiatowych z których wyłonieni zostaną laureaci do przesłuchań ogólnopolskich.

Rada Programowa konkursu zakwalifikuje do przesłuchań ogólnopolskich w sumie 40 uczestników. Pierwszym warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest nadesłanie do dnia 25.02.2012 karty zgłoszenia. Zarówno karta jak i regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej parafii krzyz.lomza.pl

210204100642.gif

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę