Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Bez sądów w Grajewie i Wysokiem Mazowieckiem

Ministerstwo Sprawiedliwości nieco zmodyfikowało plany likwidacji małych sadów (zlikwidowanych ma być 116, a nie 122 sądy), ale w naszym przypadku nic to nie zmienia. Od 1 lipca w obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Łomży zlikwidowane mają być: Sąd Rejonowy w Grajewie i Sąd Rejonowy w Wysokiem Mazowieckiem. Reforma dla zwykłego obywatela ma nie przynieść istotnych zmian, ponieważ w miejsce likwidowanych jednostek utworzone mają być wydziały zamiejscowe – odrębne dla spraw cywilnych, karnych, nieletnich i wieczystoksięgowych.

Po reformie Sąd Okręgowy w Łomży będzie obejmował obszar właściwości jedynie dwóch Sądów Rejonowych w Łomży i Zambrowie.
Sąd Rejonowy w Łomży będzie właściwy dla miast: Grajewo, Kolno i Łomża oraz gmin: Goniądz, Grabowo, Grajewo, Jedwabne, Kolno, Łomża, Mały Płock, Miastkowo, Nowogród, Piątnica, Przytuły, Radziłów, Rajgród, Stawiski, Szczuczyn, Śniadowo, Trzcianne, Turośl, Wąsosz, Wizna i Zbójna,
Sąd Rejonowy w Zambrowie swoją właściwością obejmie natomiast mieszkańców miast Wysokie Mazowieckie i Zambrów oraz gmin: Ciechanowiec, Czyżew, Klukowo, Kobylin-Borzymy, Kołaki Kościelne, Kulesze Kościelne, Nowe Piekuty, Rutki, Sokoły, Szepietowo, Szumowo, Wysokie Mazowieckie, Zambrów i Zawady.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę