Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Dowiedz się więcej o uchodźcach

Główne zdjęcie
fot. Fundacja Ocalenie

Działająca m.in. w Łomży Fundacja „Ocalenie” chce umożliwić, w szczególności internautom, lepsze poznanie mieszkających w mieście i regionie uchodźców. Nie chodzi o to aby przedstawiać uchodźców, ale poprzez rzetelną wiedzę o nich ograniczać zjawisko ksenofobii. - Jest to też odpowiedz na wyniki monitoringu podlaskich forów internetowych pod względem tzw. mowy nienawiści i języka wrogości przeprowadzonym wspólnie przez Fundację Wiedza Lokalna i Fundację „Ocalenie” - mówi Kamil Kamiński z Fundacji „Ocalenie”. - Widząc duże zainteresowanie tematem uchodźstwa, migracji, wielokulturowości, chcielibyśmy dać możliwość internautom zadawania pytań dotyczących tych tematów – dodaje podkreślając, że „nie boimy się pytań ciężkich i trudnych”.

Jak mówi Kamil Kamiński w trakcie naszej pracy oraz obserwując wyniki monitoringu zauważyliśmy, że wielu internatów rozmawia o uchodźcach, cudzoziemcach, islamie, czy też migracji. Często dyskusje te cechuje duża dawka emocji. Niestety pojawiają się też wpisy będące manipulacją, zawierające kłamstwa, szerzące nienawiść wobec grup mniejszościowych. Tak narodził się pomysł aby zorganizować akcję podczas której można by wszystkie te nieprawdziwe informacje prostować, rozwiewać wątpliwości czy wyjaśniać kwestie, które dla przeciętnego Polaka są nieznane. 
Na stronie internetowej Fundacji „Ocalenie” (http://www.ocalenie.org.pl/?page_id=5447) znajduję się formularz, z którego pomocą można zadawać pytania. Odpowiedzi udzielać będą pracownicy Fundacji „Ocalenie”, która od 11 lat zajmuje się pomocą cudzoziemcom, oraz sami uchodźcy mieszkający w Łomży. Odpowiedzi na  pytania pojawią się na portalu www.ocalenie.org.pl, a niektóre także  na  www.4lomza.pl

Fundacja „Ocalenie” - jest organizacją pozarządową działającą od 2000 roku. Specjalizuje się w pomocy dla uchodźców, imigrantów i repatriantów.
Fundacja prowadzi w Warszawie i Łomży, działania pomocowe i integracyjne skierowane do cudzoziemców i społeczności lokalnej (kursy polskiego, warsztaty z różnic kulturowych, pomoc prawną i psychologiczną). Wielu z naszych pracowników to uchodźcy i imigranci, którzy dzięki temu, że sami przeszli drogę osób, którym pomagają są w stanie dobrze ich zrozumieć i skutecznie im pomóc.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę