Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Podlaskie szpitale przekroczyły kontrakty o 49 mln złotych

Wiadomo już, jakie nadwykonania umów wypracowały podlaskie szpitale w 2011 roku. Nie wiadomo natomiast, za ile ponadlimitowych zabiegów otrzymają dodatkową zapłatę. Z raportów jakie trafiały do podlaskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia wynika, że w ubiegłym roku ogólna wartość ponadlimitowych świadczeń w lecznictwie szpitalnym wyniosła prawie 49 milionów złotych. Najwyższe nadwykonania dotyczą oddziałów chirurgii ogólnej, chorób wewnętrznych i pediatrii.

Fundusz pracuje właśnie nad propozycją zapłaty za ponadlimitowe zabiegi, choć już teraz wiadomo, że pieniędzy nie starczy na wszystkie - tłumaczy rzecznik podlaskiego oddziału NFZ Adam Dębski. "Wysokość zapłaty będzie uzależniona przede wszystkim od zakresu świadczeń. Najwyżej, bo nawet na 100 procent wycenione będą świadczenia nielimitowane z takich zakresów jak kardiologia, neonatologia albo intensywna terapia. Wysoko opłacone będą także procedury onkologiczne i pochodne, w tym m.in koszt najdroższych terapii lekowych" - dodaje.

Za pozostałe nadwykonania - takie jak procedury z oddziałów zachowawczych, które nie wymagały poniesienia przez szpitale znacznych kosztów fundusz zapłaci jedynie w części.

Ubiegłoroczne nadwykonania są znacznie wyższe niż te z 2010 roku. Wtedy też NFZ przekazał szpitalom średnio 40 procent wartości usług medycznych wypracowanych ponad kontrakt.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę