Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Kreatywni pracownicy w oświacie i administracji

Łomżyńska Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT zakończyła projekt „Kreatywny pracownik”: 37 nauczycieli zdobyło kwalifikacje do nauczania języka angielskiego w przedszkolach i klasach 1-III podstawówek, natomiast 74 pracowników administracji – kwalifikacje informatyczne w zakresie ECDL (European Computer Driving Licence). Całkowita wartość dofinansowanego ze środków unijnych projektu wyniosła 1 mln 122 tys. 660 zł.

- Zrealizowaliśmy jeden z pierwszych w województwie podlaskim projekt, który po 18 miesiącach szkoleń zakończył się zdobyciem przez uczestników tzw. twardych kwalifikacji, zakończonych egzaminem zewnętrznym: językowym British Coucil, metodycznym kuratorium Oświaty oraz ECDL – cieszy się kierownik projektu Piotr Grabani. - Ukończenie projektu dało uczestnikom jakby drugi zawód, bo prawie 100 procent z nich jest po studiach wyższych, jakie ukończyli kilka czy kilkanaście lat temu. Ponadto zdobycie lub poprawienie znajomości angielskiego daje wszystkim większe szanse na rynku pracy w Europie i na świecie.
Prowadzące rekrutację biuro Łomżyńskiej Rady NOT zwracało uwagę, aby uczestnicy mieli jak najbliżej z pracy czy domu do miejsca szkoleń. Dlatego wytypowano trzy ośrodki w d. Łomżyńskiem, skąd było najwięcej chętnych: Łomża, Kolno i Zambrów, gdzie kształcili się także kursanci z Wysokiego Mazowieckiego. Łącznie dla 113 osób lekcje języka angielskiego poprowadziło 10 anglistów. Pięciu metodyków nauczania skoncentrowało się na zajęciach z nauczycielami, sześciu informatyków – z pracownikami administracji.
Kreatywni kursanci to ludzie aktywni zawodowo, m.in., nauczyciele, pracownicy administracji samorządowej, policjanci, urzędnicy skarbowi i z Urzędu Pracy. Aż trzy czwarte osób w grupach szkoleniowych stanowiły panie: to wynik dominującej liczby kobiet, pracujących w przedszkolach i szkołach podstawowych, ale także większego z ich strony zainteresowania podnoszeniem kwalifikacji w administracji państwowej i samorządowej.

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę