Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Szpital Wojewódzki w Łomży jako jedyny na Podlasiu nie ma umowy na leczenie w przyszłym roku

Po kilkugodzinnych negocjacjach z Narodowym Funduszem Zdrowia, rozmowy zostały przełożone na jutro na 11.00. Gdyby i jutro nie udało się dojśc do porozumienia, wówczas podpisany będzie aneks do umowy obowiązującej teraz, tak więc pacjenci opiekę szpitalną na pewno będą mieli zapewnioną. Powodem braku porozumienia z podlaskim NFZ są oczywiście pieniądze. Łomżyński szpital chce przynajmniej dwóch milionów złotych więcej w przyszłym roku, niz dziś oferuje mu Fundusz.


Zawarte zostało natomiast porozumienie, w sprawie funkcjonowania przyszpitalnych poradni specjalistycznych w Łomży. Ale opieka lekarska w przyszłym roku w województwie nie jest jeszcze całkowicie zapewniona. Nie rozwiązana jest m.in kwestia ratownictwa medycznego w powiecie monieckim. Konkurs na nią został bowiem unieważniony, bo dwa podmioty starające się o przejęcie karetek, nie spełniły wymaganych kryteriów. Szapitalowi w Mońkach na obsługę karetek pogotowia nie zezwalał jego statut, a Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku nie miała lokalu, w którym lekarze by dyżurowali. Teraz obie te placówki uzupełniły braki, i jutro zapadnie decyzja, która z nich zajmie się ratwonictwem medycznym w Mońkach i okolicach.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę