Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

„Gesty” nagrodzone

Grupa teatralna „Gesty” Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Zakładach Spożywczych „BONA” pod opieką Anny Starachowskiej i Justyny Zakrzewskiej, zajęła II miejsce w XII Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Teatralno - Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana 2012”.

Konkursowy przegląd twórczości osób niepełnosprawnych odbył się w Zgierzu. Za zajęcie II miejsca grupa teatralna odebrała statuetkę oraz dyplom. Nagrodę główną ufundowaną przez Marszałka Województwa Podlaskiego, niepełnosprawni artyści odbiorą 12 marca 2012r., z rąk pani Anny Dymnej w Teatrze  im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. W czerwcu tego roku przedstawienie będzie zaprezentowane na krakowskim rynku podczas Festiwalu Piosenki Zaczarowanej.
Nagrodzone przedstawienie „Tu tam tam i tu” zostało zrealizowane dzięki projektowi Stowarzyszenia „Dlatego Warto” działającego przy Warsztacie Terapii Zajęciowej w Łomży,  w ramach  którego otrzymano dofinansowanie z Urzędu Miejskiego w Łomży, natomiast Stowarzyszenie „Dlatego Warto” współfinansowało projekt.
Projekt teatralny „Tu tam tam i tu” jest zbiorem scen do muzyki, która została specjalnie skomponowana przez Annę Kaptór  na potrzeby spektaklu. Ścieżka dźwiękowa została nagrana w Korzennym Warsztacie Muzyki w Łomży prowadzonym  przez Przemysława Starachowskiego.
W przedstawieniu „Tu tam tam i tu”,  biorą udział osoby niepełnosprawne w tym osoba niesłysząca. W muzyczną podróż zabiera widzów kluczowa postać spektaklu, aktor grający na nietypowych, mało znanych instrumentach perkusyjnych.
Premiera spektaklu odbędzie się w najbliższą niedzielę w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży.

210204100642.gif

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę