Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Odznaki i awanse na Święto Służby Więziennej

Ponad 30 funkcjonariuszy aresztów i zakładów karnych otrzymało wyróżnienia podczas uroczystości z okazji Święta Służby Więziennej, jaka odbyło się w Zakładzie Karnym w Czerwonym Borze. Odznaki przypinali wicewojewoda podlaski Wojciech Dzierzgowski i gen. Krzysztof Keller, zastępca dyrektora generalnego SW.

Złotą odznakę za długoletnią służbę otrzymali  Teresa Wawreniuk z Aresztu Śledczego w Białymstoku i Michał Werszko z Zakładu Karnego w Grądach Woniecko. Srebrnymi odznakami uhonorowani zostali: Jerzy Rogalski z ZK w  Białymstoku, Jacek Steckiewicz z AŚ w Ostrołęce i Piotr Zubrycki z Aś w Hajnówce.
Minister sprawiedliwości nadał 13 funkcjonariuszom srebrne i brązowe odznaki za zasługi w pracy penitencjarnej oraz dwie złote. Jedną otrzymał inspektor Igor Parfieniuk, do niedawna komendant wojewódzki policji w Białymstoku, za dobrą współpracę z SW i organizację szkoleń. Drugą - red. Dariusz Szada-Borzyszkowski z TVP Białystok za udaną współpracę z ZK w Białymstoku, organizację występów i akcji artystycznych wspólnie z białostockim Teatrem Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki.
Uroczystość w Czerwonym Borze była okazją do wręczenia 16 awansów na stopnie oficerskie: jednego podpułkownika, majorów i kapitanów oraz na stopnie podoficerskie. W dziewięciu placówkach Okręgowego Inspektoratu SW w Białymstoku pracuje ok. 1500 funkcjonariuszy, nie licząc pracowników cywilnych.
- Na co dzień wykonujecie trudne i odpowiedzialne obowiązki, pracując z ludźmi, którzy popełniają przestępstwa i odbywają kary – gratulował wyróżnionym wicewojewoda Wojciech Dzierzgowski. - Myślę, że Państwa praca przyczyni się również do resocjalizacji osadzonych w więzieniach.
Obchodzone 8. lutego Święto Służby Więziennej nawiązuje datą do ogłoszenia w 1919 r. dekretu o więziennictwie przez marszałka Józefa Piłsudskiego.

Mirosław R. Derewońko

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę