Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 06 grudnia 2023 napisz DONOS@

Ucieczka z opla astra i kłamstwa na policji

Patrol ruchu drogowego, wykonujący rutynowe czynności na ul. Rybaki w Łomży, chciał w poniedziałek z rana zatrzymać do kontroli opla astrę na niemieckich czasowych numerach rejestracyjnych. Na widok mundurowych kierowca zatrzymał nagle auto i rzucił się do ucieczki...

Policjanci zabezpieczyli samochód, określając je jako „utracone”  i skierowali na parking strzeżony.
W jakiś czas później do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji zgłosiło się małżeństwo 27-latków z Łomży. Stwierdzili, że ukradziono im samochód.
- Niestety, znów mieli pecha, bo akurat policjant z drogówki w tym małżonku rozpoznał kierowcę uciekiniera – mówi Urszula Brulińska z łomżyńskiej KMP. - Potem wyszło na jaw, że rzeczywiście to on kierował oplem astra. Tłumaczył, że wystraszył się, ponieważ nie miał obowiązkowego ubezpieczenia pojazdu i dopuszczającego samochód do ruchu dokumentu.
Za pierwsze przewinienie mandat wyniósłby 50 zł, za wykroczenie drugie – od 20 do 500 zł plus jeden punkt karny, tymczasem teraz...
- Obojgu młodym ludziom zabrakło wyobraźni i zaufania do policji, bo wystarczyłoby, żeby o fakcie ucieczki i jej przyczynach poinformowali dyżurnego – ubolewa Urszula Brulińska. - Natomiast teraz za składanie fałszywych zeznań i złożenie zawiadomienia o zdarzeniu, które nie miało miejsca, grozi im do trzech lat pozbawienia wolności.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę