Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

Rekordowy transport marihuany w Mężeninie

Główne zdjęcie
fot. podlaska.policja.gov.pl

Blisko 7,5 kilograma marihuany przejęli policjanci i celnicy. W niedzielę w Mężeninie, na trasie wiodącej z Warszawy do Białegostoku, zatrzymano do kontroli powracającego z Holandii do Polski busa, w którym narkotyki były przewożone. Według policji, rynkowa wartość „towaru” sięga 225 tysięcy złotych.

Nielegalny ładunek ukryty był w paczce z obudową klimatyzatora. Wewnątrz było prawie 7,5 kilograma marihuany, zapakowanej próżniowo w torebki foliowe. Zatrzymano także  podróżującego busem 25-letniego białostoczanina. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało również, że trzej wspólnicy zatrzymanego podróżują samochodem osobowym na tej samej trasie. Auto z trójką podejrzewanych o udział w szmuglowaniu narkotyków niedługo potem zostało zatrzymane na obrzeżach Białegostoku. Podróżujący autem mieszkańcy tego miasta i okolic, w wieku 24, 28 i 33 lat, również trafili do policyjnego aresztu. Wszyscy usłyszeli zarzuty udziału w wewnątrzwspólnotowym obrocie znacznymi ilościami środków odurzających, za co ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę grzywny i pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3. Wczoraj wszyscy zostali doprowadzeni do Sądu Rejonowego w Białymstoku, który zadecydował, że najbliższe 3 miesiące spędzą oni w areszcie tymczasowym.

Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę