Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Zakopane 2012

Ferie zimowe w białym, śnieżnym Zakopanem to najlepsze ferie...

w Częstochowie
w Częstochowie
Kopalnia soli w Bochni
Kopalnia soli w Bochni
Nocą obok Wielkiej Krokwi
Nocą obok Wielkiej Krokwi
Wjazd na skocznię
Wjazd na skocznię
Z Marcinem Bachledą
Z Marcinem Bachledą
Dom do góry nogami
Dom do góry nogami
Kraków
Kraków

 

Wycieczka w polskie góry odbyła się w czasie ferii zimowych 2012 roku, kiedy to w Łomży na ulicach było czarno i bez bieli śniegu.
Sponsorem wycieczki była firma Fargotex i kibice ŁKS-u. Dzieci miały możliwość przeżycia niezwykłej przygody edukacyjnej, sportowej i krajoznawczej.
W drodze do celu odwiedziliśmy Kościół na Jasnej Górze w Częstochowie i tu rozpoczęła się dopiero biała przygoda. Również po drodze zwiedziliśmy kopalnię soli w Bochni. Tam zgodnie z przesądem każdy nadstawiał rękę pod "soplami" topniejącej z wilgoci soli by na nią trafiła kropla i w przyszłości stać się bogatym czlowiekiem.
W Zakopanem było biało, śnieżnie a w ciągu dnia słonecznie. Już wieczorem po przyjeździe wybraliśmy się na spacer połączony z wojną na śnieżki.
Pierwszego dnia wycieczki zwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach, gdzie podziwialiśmy rękodzieło Górali. Potem wyciągiem narciarskim wjechaliśmy na Wielką Krokiew skąd mogliśmy przy słonecznej pogodzie podziwiać górskie widoki. Poszczęśliło się nam i byliśmy świadkami ćwiczeń w skokach na nartach polskich młodych skoczków, w tym Marcina Bachledy. Poza tym miło wspominamy wjazd kolejką linową na Gubałówkę. Tam spacerem doszliśmy do polany Szymoszkowej gdzie dzieci mogły zasmakować jazdy po śniegu na kładach. Oczywiście zwiedziliśmy Krupówki, a na nich dom do góry nogami - błędniki szalały.
Drugiego dnia wycieczki dzieci miały pierwszą lekcję jazdy na nartach. Wyszło im znakomicie. A popołudniu odpoczywały w zakopiańskim aqua parku pełnym przeróżnych atrakcji wodnych.
W drodze powrotnej zwiedziliśmy Kraków - stare miasto.
Wycieczka była znakomita. Ani chwili nikt się nie nudził. W górach dzieci były po raz pierwszy i jak mówią mają nadzieję, że nie ostatni!

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę