Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Mieszkańcy Łomży muszą przygotować się na podwyżkę opłat za dostarczane ciepło

Sześć wagonów węgla dziennie spala Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Łomży. Od kiedy zaczęły się mrozy mieszkańcy miasta potrzebują znacznie więcej energii cieplnej.

"Myśleliśmy, że zgromadzone zapasy węgla wystarczą do marca, a już je uzupełnialiśmy. Dzienne zużycie energii w porównaniu do poprzedniego miesiąca wzrosło dwukrotnie, z niecałych trzech tysięcy do ponad sześciu tysięcy GJ na dobę" - mówi prezes MPEC-u, Marian Mielcarek. Dziennie jest to prawie 350 ton węgla. Spółka zapowiada podwyżkę opłat za dostarczane ciepło. Prezes zapewnia, że nie ma ona nic wspólnego ze zwiększonym obecnie zapotrzebowaniem na ciepło. Jest to związane ze wzrostem o ponad 26 procent ceny węgla energetycznego. "Wystąpiliśmy do Urzędu Regulacji Energetyki z wnioskiem o zmianę cen o ponad 8 procent" - dodaje Marian Mielcarek. Przy obecnej cenie węgla koszt jego zakupu to ponad 45 procent kosztów spółki.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę