Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Sparingowe zwycięstwo ŁKS-u

Główne zdjęcie
W czerwonej kurtce Jakub Ambrożewicz

Piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego bardzo mocno chcą dobrze przygotować się do rundy wiosennej rozgrywek III ligi. Nie przeszkadza im w tym nawet blisko 20-stopniowy mróz. W środowy wieczór, właśnie w takich arcytrudnych warunkach atmosferycznych, łomżanie rozegrali sparing z Koroną Ostrołęka (liga okręgowa), który zakończył się ich zwycięstwem 2:1.

Trzeba przyznać, że mimo przenikliwego chłodu, spotkanie rozgrywane było w szybkim tempie. Lepiej w mecz weszli goście, który w pierwszym kwadransie osiągnęli przewagę wykorzystując błędy zawodników ŁKS-u. Z każdą kolejną minutą do głosu zaczęli jednak dochodzić gospodarze, którzy dostosowali się szybkością gry do rywali. W tej części spotkania oba zespoły zaliczyły po jednym trafieniu. Na bramkę ostrołęczan golem odpowiedział pauzujący w ostatnim sparingu Mateusz Laskowski.

Po przerwie trener Marcin Mroczkowski zdecydował się wprowadzić na plac gry dziesięciu nowych zawodnik, pozostawiając na nim jedynie Alberta Rydzewskiego. Nowa jedenastka, złożona z piłkarzy drugiego zespołu oraz drużyn juniora starszego i młodszego, poradziła sobie na boisku bardzo dobrze. Goście wyraźnie nie wytrzymali dużego tempa narzuconego przez siebie w pierwszej połowie i w drugich 45 minutach niepodzielnie rządzili już łomżanie. Swoją przewagę udokumentowali golem zdobytym przez testowanego Jakuba Ambrożewicz - Kuba znowu zagrał dobry mecz. Ogólnie bardzo mi się ten zawodnik podoba, widać u niego inteligencję w grze. Jak tylko jego złapie odpowiednią formę fizyczną i dojdzie do porozumienia z klubem, na pewno będzie walczył o pierwszą jedenastkę - ocenia trener Mroczkowski.

Kolejny sparing ŁKS zagra w sobotę, na boisku przy ul. Zjazd, a przeciwnikiem będzie drużyna z IV ligi grupy mazowieckiej, MKS Przasnysz. Początek spotkania o godz.
12.

ŁKS 1926 Łomża - Korona Ostrołęka 2:1 (1:1)
Bramki dla ŁKS-u: Laskowski, Ambrożewicz.
Skład ŁKS-u: Iwanowski - Konopka, Urban, Tarnowski, Staniórski- Szymański, Pyko, Rydzewski, Cychol - Malinowski - Laskowski. Po przerwie weszli: Matlak, Bernatowicz, Ambrożewicz, Remez, Sawko, Nerowski, Wilczewski, Remiszewski, Godlewski, Śliwecki.

is

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę