Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 marca 2023 napisz DONOS@

Nowe, wyższe ceny w łomżyńskich PKS-ach

O niemal 4% wzrosły do dziś ceny biletów w autobusach PKS Łomża. Najtańszy bilet normalny, upoważniający do przejazdu na odległość od 3 km kosztuje już 4,5zł. - Od dziś wzrastają ceny biletów komunikacji zwykłej, a od 16 lutego w życie wejdzie nowy cennik biletów miesięcznych – mówi Mirosław Grajewski, kierownik przewozów PKS Łomża. To już druga podwyżka cen biletów PKS w tym roku. Poprzednio ceny wzrosły o ok. 6%.

Tabela opłat za bilety miesięczne
Tabela opłat za bilety miesięczne
Tabela opłat za bilety zwykłe
Tabela opłat za bilety zwykłe

Jeszcze w grudniu za przejazd autobusem PKS Łomża ze Stawisk trzeba było zapłacić 8,70zł. W styczniu było to już 9,20 zł, a teraz jest 9,50 zł – mówi jeden z pasażerów, dodając że kierowca zapowiedział, że niedługo będzie kolejna podwyżka.
Przewoźnik wzrost cen – ten dzisiejszy i poprzedni - tłumaczy przede wszystkim wzrostem cen oleju napędowego.  Czy będą następne podwyżki?
- Na razie ich nie planujemy – odpowiada Grajewski ale dodaje, że decyzje o podwyżkach podejmuje prezes firmy. 

Dzisiejsza podwyżka nie dotyczy cen biletów w autobusach pośpiesznych. Autobusy łomżyńskiego przewoźnika takie kursy maja tylko na trasie do Warszawy, Olsztyna i Gdańska.   

Za przejazd bez ważnego biletu kara wynosi już 225zł. Jest wyliczana jako 50-krotność ceny najniższego biletu jednorazowego normalnego.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę