Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Działka przy Reymonta ponownie na licytację

Miasto ponownie ogłosiło przetarg na sprzedaż niemal półhektarowej działki na terenie „parku” przy ul. Władysława Reymonta w Łomży. To ta sama działka, o którą na początku grudnia kilku inwestorów stoczyło prawdziwy bój podbijając cenę działki niemal 70 razy. Ostatecznie wylicytowano ceną 561zł za metr kwadratowy działki, ale prezydenty przetarg unieważnił, ze względu na błąd formalny przy ogłaszaniu przetargu.

Na przetarg wystawiono działkę, którą wydzielono z parku znajdującego się pomiędzy ulicami Reymonta i Prusa. To działka w centrum Łomży, a jednocześnie z daleka od głównych ulic, co uchroni mieszkańców bloku, który tu powstanie, od zgiełku i harmidru miasta. W pobliżu jest park i  m.in. nowa pływalnia miejska. To wszystko sprawiło że działka dla lokalnych developerów była bardzo atrakcyjna. Widać to było także podczas grudniowej licytacji, podczas której do walki o tę działkę stanęło pięć podmiotów. Cena wywoławcza została ustanowiona na poziomie 903 tys zł netto i została podbita aż 69 raz. Ostatecznie wylicytowano kwotę 2 mln 60 tys zł netto (ponad 2,53 mln brutto). Cena metra kwadratowego działki sięgnęła więc 561 zł, co było rekordowym wynikiem w Łomży. Ostatecznie jednak do transakcji nie doszło. Prezydent przetarg unieważnił po słusznej skardze jednego z podmiotów stających do rywalizacji. Ogłoszenia o przetargu ustnym nieograniczonym na zbycie działki przy ul. Reymonta zostało upublicznione na ponad miesiąc przed przetargiem, natomiast, zgodnie z obowiązującymi przepisami „w przypadku przetargu na zbycie nieruchomości, której cena wywoławcza jest wyższa niż równowartość 100.000 euro, ogłoszenie o przetargu zamieszcza się, co najmniej na 2 miesiące przed wyznaczonym terminem przetargu”.   
Teraz datę przetargu wyznaczono na 3 kwietnia. Cena wywoławcza działki tak jak i poprzednim razem została ustanowiona na poziomie 903400 zł netto, a wadium jakie muszą wpłacić potencjalni nabywcy to 91 tys zł. Podczas licytacji cenę działki będzie można podbijać o minimum 10 tys zł.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę