Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Pomóż im przeżyć zimę...

W Łomży jest około 30 miejsc, w których spotykane są osoby bezdomne lub w których mieszkańcy Łomży spożywają alkohol. Te miejsca są teraz, w związku z coraz większymi mrozami, kontrolowane przez strażników miejskich i policję. - Są to głównie pustostany, budynki w stanie surowym, tereny byłego dworca PKP, piwnice w blokach, klatki schodowe i poddasza, domki w ogródkach działkowych, komory węzłów ciepłowniczych, duże altanki śmietnikowe a nawet węzły i ciągi komunikacyjne Szpitala Wojewódzkiego w Łomży – wylicza Bogdan Rutkowski, Komendant Straży Miejskiej w Łomży.

- Osoby narażone na zamarznięcie można spotkać także w miejscach publicznych, zdarza się, że nadużywający alkoholu zasypiają na ławkach. Wówczas odwożeni są do izby wytrzeźwień lub do ogrzewalni przy ul. Dwornej. Minioną noc spędziło tam 7 osób – informuje Anna Sobocińska
rzecznik prasowy prezydenta Łomży, przekazując jego apel w związku z falą mrozów o zwrócenie większej uwagi na osoby samotne i bezdomne.
W znajdującej się tuż obok ogrzewalni noclegowni obecnie korzysta 6 osób. Łącznie jest tu 16 miejsc (12 dla mężczyzn i 4 dla kobiet), a bezdomni, którzy będą szukać tu schronienia przed mrozami mogą oni liczyć także na ciepły posiłek w kuchni Caritas, oraz otrzymają odzież i środki czystości.

Oto łomżyńskiej telefony pod które można wzywać pomocy dla bezdomnych:
Straż Miejska pod nr tel. 86 215 67 56
Komenda Miejska Policji w Łomży pod nr tel. 997 lub 112


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę