Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Oszust miał pecha

Do trzech lat wiezienia grozi mężczyźnie, który podpisał wystawiony przez policję mandat nie swoimi imieniem i nazwiskiem. Oszust wpadł przez przypadek. Wypadł mu portfel i pechowo otworzył się na dowodzie osobistym, którego według wcześniejszych zapewnień miał nie mieć. Okazało się to zupełnie inny człowiek niż ten za którego się podawał.

Do zdarzenia doszło w piątek późnym wieczorem. Jak relacjonuje Urszula Brulińska z  KMP w Łomży męzczyzna w okolicach Kauflandu spożywał alkohol. Bez większej dyskusji przyjął wystawiony przez policjantów mandat i podpisał go – jak się później okazało - nie swoim nazwiskiem. Policjanci dowiedzieli się o tym chwilę później, gdy mężczyźnie wypadł portfel i otworzył się w ten sposób, że widoczny był dowód osobisty, którego według wcześniejszych zapewnień miał przy sobie nie mieć.
- Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnej izby zatrzymań – mówi Brulińska. - Sprawa oszukiwania policjantów trafi do sądu.
Chodzi o przestępstwo z artykułu 235 Kodeksu karnego. „Kto, przez tworzenie fałszywych dowodów lub inne podstępne zabiegi, kieruje przeciwko określonej osobie ściganie o przestępstwo, w tym i przestępstwo skarbowe, wykroczenie, wykroczenie skarbowe lub przewinienie dyscyplinarne albo w toku postępowania zabiegi takie przedsiębierze, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.”

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę