Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Lubiejewska ponownie ze srebrem Halowych Mistrzostw Polski

Główne zdjęcie
Ewelina Lubiejewska ze sponsorem Krzysztofem Czarneckim

Tytuł Vice Mistrzyni Polski Juniorów obroniła Ewelina Lubiejewska (LŁKS „PREFBET ŚNIADOWO” ŁOMŻA) podczas rozgrywanych w Spale Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w biegu na 3000 metrów. Uczennica II LO w Łomży poprawiła się o ponad 6 sekund i ustanowiła rekord życiowy 10:01.30. - Nasza zawodniczka wzięła ciężar prowadzenia na siebie licząc, że uda się zgubić przeciwniczki – mówi trener Andrzej Korytkowski. - Niestety udało się to tylko  częściowo gdyż zwyciężczyni Katarzyna Dulak (Budowlani Nowy Sącz) utrzymała mocne tempo i na ostatnich 100-tu metrach wyprzedziła naszą biegaczkę.

Medal zdobyty w Spale przez Ewelinę to już 8-my krążek jaki wywalczyła ta zawodniczka na mistrzostwach naszego kraju. Dzięki temu przesunęła  się na 3-cie miejsce w tabeli lekkoatletów, którzy zdobywali medale dla  ziemi łomżyńskiej.
- Przed mistrzostwami czułam się dobrze, dlatego liczyłam, że mogę walczyć o medal i cieszę się, że to mi się udało osiągnąć – mówi Ewelina Lubiejewska. - Przy okazji tego sukcesu bardzo gorąco chciałabym podziękować panu Krzysztofowi Czarneckiemu z Czartorii, który od roku pomaga mi w  przygotowaniach i startach na zawodach. Dzięki niemu mogę dobrze przygotowywać się do startów, zdobywać medale i osiągać  dobre wyniki za co bardzo serdecznie dziękuję.
Jak mówi trener Andrzej Korytkowski medal Ewelinki to dwa małe jubileusze. Pierwszy to, że od 5 lat Ewelina nieprzerwanie zdobywa medale Mistrzostw Polski, a drugim jest fakt, że od 10 lat nieprzerwanie jego zawodnicy zdobywają medale Halowych Mistrzostw Polski. W sumie jest ich już 16.
- Oprócz Eweliny Lubiejewskiej w mistrzostwach startowało kilkoro innych naszych zawodników, z których należy pochwalić Katarzynę Smakowską  4-tą juniorkę na 3000m , oraz juniorów młodszych: 5. w pchnięciu kulą 5kg Macieja Tarnackiego, który ustanowił rekord życiowy (16.04m) i przegrał tylko z rywalami o rok starszymi oraz Grzegorza Chylińskiego osiągającego rekord życiowy na 600m – 1;26,78 – dodaje Korytkowski.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę