Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 16 czerwca 2021 napisz DONOS@

Apel wojewody podlaskiego w związku z falą mrozów

Temperatury poniżej 20 st. Celsjusza pod koniec stycznia sprawiły, że wojewoda podlaski Maciej Żywno apeluje o objęcie wszechstronną pomocą osób bezdomnych i zagrożonych bezdomnością, jak też osób samotnych, starszych i chorych. W Urzędzie Wojewódzkim uruchomiono bezpłatną, całodobową infolinię – 800 444 989. Pełniący dyżur pracownicy Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego informują osoby potrzebujące pomocy o tym, gdzie mogą ją znaleźć, i pomagają w jej organizacji.

- Jeden telefon może uratować komuś życie – przypomina Joanna Gaweł, rzecznik prasowy wojewody. - Choćby dziś, 28. stycznia, pod numer infolinii zadzwoniła kobieta z informacją  o bezdomnym potrzebującym pomocy. Szybka akcja zakończyła się umieszczeniem osoby bezdomnej w ośrodku wsparcia.
Dane placówek, działających na rzecz bezdomnych, czyli schronisk, noclegowni, jadłodajni, punktów pomocy doraźnej i ośrodków wsparcia są dostępne na stronie internetowej Wydziału Polityki Społecznej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego,  pod adresem www.bialystok.uw.gov.pl w zakładce „pomoc osobom bezdomnym”.
- Służby wojewody zwróciły się również z apelem o szczególną czujność i sprawne działanie do powiatowych centrów zarządzania kryzysowego – dodaje Joanna Gaweł. - To ważne, by sytuację osób bezdomnych, samotnych, starszych i chorych monitorować także na terenach wiejskich. Niskie temperatury, nawet do - 20 stopni Celsjusza mają się utrzymywać jeszcze przez co najmniej pięć dni.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę