Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Bimbrownia na miarę... mieszkania

Główne zdjęcie
fot. podlaska.policja.gov.pl

Bimber i aparaturę do jego wytwarzania, oraz ponad pół tysiąca „nielegalnych” paczek papierosów znaleźli policjanci u jednego z mieszkańców Wysokiego Mazowieckiego. Jak podają nie była to jednorazowa produkcja, a mężczyzna, u którego znaleziono m.in. 250 litrów zacieru, bimbrownictwem parał się od dawna.

fot. podlaska.policja.gov.pl
fot. podlaska.policja.gov.pl

Jak relacjonuje oficer prasowy KPP w Wysokiem Mazowieckiem wczoraj przed południem tutejsi policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą zapukali do drzwi jednego z mieszkań. Tam mundurowi znaleźli ponad 500 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. W trakcie przeszukania w kuchni 52-letniego mężczyzny policjanci ujawnili również specjalistyczną aparaturę służącą do wytwarzania bimbru. Funkcjonariusze znaleźli około 15 litrów już wytworzonego alkoholu oraz ponad 250 litrów półproduktu tzw. zacieru.
Aparatura, alkohol i papierosy trafiły do policyjnego depozytu. Za nielegalną produkcję alkoholu 52-latkowi grozi kara do roku pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za nielegalne posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy, czym naraził skarb państwa, na straty w wysokości około 10 tysięcy złotych.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę