Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 16 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Pieniądze na rozwój wsi...

Rada Sołecka wsi Brzeźno koło Szczuczyna oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Kolno „INTEGRACJA” starają się o pieniądze na realizację swoich planów z Programu Wspierania Aktywności Lokalnej „Razem Możemy Więcej”, realizowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. W sumie z całego kraju napłynęło niemal 800 wniosków o udzielenie grantu na łączną kwotę ponad 5 mln 800 tys. zł. W tej grupie jest 25 wniosków z województwa podlaskiego i tylko dwa z naszego regionu.

Celem programu „Razem Możemy Więcej” jest rozwój infrastruktury społecznej na terenach wiejskich, w tym przede wszystkim stymulowanie aktywności mieszkańców wsi w zakresie ich samoorganizacji, integracji społecznej i zawodowej. W bieżącej edycji programu wsparcie mogą uzyskać projekty realizowane w zakresie oświaty i dziedzictwa kulturowego, ochrony zdrowia oraz inicjatyw społecznych na rzecz budowy małej infrastruktury drogowej, które przyczyniają się do budowania lokalnych społeczności poprzez wspólne, kolegialne działania.
I tak mieszkańcy podszyczuczyńskiego Brzeźna chcą pieniędzy na „Zakup urządzeń zabawowych dla dzieci celem wspierania i promocji zdrowego trybu życia i aktywności ruchowej”, a kolneńska „Integracja” na realizację projektu „Narodzeni do tworzenia”.
Obecnie trwa weryfikacja formalna złożonych wniosków. Laureatów poznamy w marcu. Od zapoczątkowania Programu Wpierania Aktywności Lokalnej „Razem Możemy Więcej” w II kwartale 2009 r., do chwili obecnej Fundusz nagrodził 236 projektów, które uzyskały wsparcie na łączną kwotę 956 714 zł.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę