Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 14 kwietnia 2021 napisz DONOS@

PIT 28 do wtorku

Fiskus przypomina, iż podatnicy, którzy rozliczają się w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, mają czas na złożenie deklaracji PIT-28 tylko do wtorku - 31 stycznia. PIT-28 składają ryczałtowcy prowadzący pozarolniczą działalność gospodarczą, zarówno indywidualnie, jak i w formie spółki cywilnej osób fizycznych lub spółki jawnej osób fizycznych, oraz osiągający przychody z tytułu umowy najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy lub innych umów o podobnym charakterze, jeżeli umowy te nie są zawierane w ramach prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej.

Po zakończeniu roku podatkowego, podatnicy będący na tzw. „ryczałcie”, powinni złożyć zeznanie PIT-28 o wysokości uzyskanego przychodu i należnego ryczałtu w terminie do końca stycznia roku następnego – przypomina Radosław Hancewicz rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Białymstoku. Do zeznania należy dołączyć, w zależności od źródła uzyskania przychodów:
PIT-28/A w przypadku przychodów uzyskanych z działalności prowadzonej na własne nazwisko oraz z najmu, dzierżawy lub innych umów o podobnych charakterze,
PIT-28/B w przypadku przychodów uzyskanych z działalności prowadzonej w formie spółki (spółek) osób fizycznych.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę