Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Zambrowskie pielęgniarki żądają podwyżek.

Ile będą zarabiać zambrowskie pielęgniarki – wstępne ustalenia mają zapaść około godz. 16-00. Zakończyła się właśnie nadzwyczajna sesja rady miasta, spotkanie zwołano na wniosek radnych zaniepokojonych sytuacją w zambrowskim szpitalu. Pielęgniarki domagają się podwyżki płac – co najmniej o 300 złotych. Pielęgniarską czarę goryczy przepełniła nagroda, jaką burmistrz Zambrowa przyznała prezesowi Szpitala Miejskiego w Zambrowie. Przemysław Chrzanowski dostał - jak twierdzą pielęgniarki - 18 tysięcy złotych. "Były święta - nie dostałyśmy nawet złotówki, ani paczki dla dzieci, nie mówiąc już o socjalnym" - żaliły się podczas sesji siostry ze Szpitala w Zambrowie.

Burmistrz Zambrowa Kazimierz Dąbrowski tłumaczył, że prezes spółki może otrzymać roczną nagrodę na wniosek Rady Nadzorczej - rada z wnioskiem takim wystąpiła w 2004 roku - a burmistrz przyznał ją za lata 2002/2003.
Pielęgniarki z Zambrowa mówią, że przed dwoma laty - zanim szpital w Zambrowie przekształcono w spółkę miejską - zarabiały po 960 złotych miesięcznie. Wówczas zgodziły się na obniżenie płac o 300 złotych, po to, by uratować szpital przed likwidacją. Wówczas obiecano im, że wynagrodzenia powrócą od wcześniejszych wysokości, a teraz propozycja podwyżki to jedynie 100 złotych, która ich nie zadowala. Pielęgniarki ze szpitala w Zambrowie odmówiły więc podpisania nowych umów o pracę na takich warunkach.
Jeszcze dzisiaj o pielęgniarskich zarobkach ponownie mają rozmawiać władze miasta i zarząd szpitala. Burmistrz liczy na polubowne załatwienie sprawy.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę