Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Nie chcemy pracować dłużej. Coraz więcej podpisów pod wnioskiem o referendum

Około milion osób podpisało się pod wnioskiem o referendum na temat zachowania obecnych rozwiązań emerytalnych. Podpisy w całej Polsce zbiera "Solidarność". Chociaż do rozpoczęcia prac nad ustanowieniem referendum potrzebnych jest 500 tysięcy podpisów, to obradujący we wtorek (24.01) w Białymstoku przedstawiciele Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" podjęli decyzję o kontynuowaniu akcji zbierania podpisów. Jak poinformował przewodniczący Piotr Duda, podpisy będą zbierane co najmniej do 5 lutego i może być ich nawet 1,5 miliona.

Według zapowiedzi Piotra Dudy podpisy mają być złożone w Sejmie, zanim rządowy projekt ustawy emerytalnej trafi do konsultacji społecznych. Według niego akcja referendalna ma być okazją do prowadzenia szerokiej debaty społecznej na temat wieku emerytalnego i okazją do tego, żeby to nie rząd, a sami Polacy zadecydowali w jakim wieku chcą przechodzić na emeryturę.

Przewodniczący "Solidarności" zarzucił premierowi Donaldowi Tuskowi, że ten oszukał nie tylko swoich wyborców, ale i społeczeństwo mówiąc przed wyborami, żeby zagłosować na Platformę, bo to oznacza, że nie będzie żadnych drastycznych reform w Polsce, a zmiany w systemie emerytalnym ogłoszono dopiero po wyborach. Piotr Duda dodał, że jest to oznaka braku chęci ze strony rządu do dialogu społecznego. Zapowiedział również, że może to być przyczyną akcji protestacyjnych podczas piłkarskich mistrzostw Euro 2012.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę