Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Mleko w skupie coraz droższe

Grudzień był kolejnym miesiącem wzrostu cen mleka w skupie. Według najnowszych danych GUS, w grudniu mleczarnie za surowiec płaciły przeciętnie 1,29 zł za litr to jest więcej o prawie 2 proc. niż w listopadzie. W największym stopniu mleko podrożało w województwie podlaskim, gdzie wzrost wyniósł ponad 5 proc., a za litr dostarczanego do mleczarń mleka płaciły one po niemal 1,44zł. To też najwyższa cena w Polsce.

Z dokonanej przez ekspertów Bank Gospodarki Żywnościowej analizy danych GUS wynika, że grudniowa cena mleka przekroczyła o 19 proc. średnią cenę notowaną w grudniu w przeciągu ostatnich pięciu lat i była jedynie o 2 proc. niższa od rekordu ustanowionego pod koniec 2007 roku (132,15 zł/hl).

210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę