Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 07 czerwca 2023 napisz DONOS@

Podstrefa uchwalana... po raz trzeci

Główne zdjęcie
Kompleks 2

Na jutrzejszej sesji radni Łomży mogą zająć uchwałą w sprawie ustalenia granic Łomżyńskiej Podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Wczoraj do radnych ratusz rozesłał druk z wnioskiem podpisanym przez prezydenta Mieczysława Czerniawskiego. W granicach podstrefy miałyby znaleźć się dwa kompleksy działek – przy ul. Ciepłej (2,87ha) oraz tereny „za Gaspolem” i przy Akademickiej (w sumie 5,2 ha). Przy okazji radni mieliby uchylić dwie uchwały podejmowane w tej sprawie w 2007 i 2008 roku.

Kompleks 1
Kompleks 1

To bardziej „aktualizacji” starej uchwały niż nowy dokument. Różnice w granicach działek planowanych do objęcia podstrefą nie są  duże. Tzw. „kompleks 1” jest niemal identyczny z tym ze starych uchwał. Także w przypadku „kompleksu 2” zmiana jest niewielka – zamiast jednej dużej działki „za Gaspolem” teraz teren ten został pocięty na cztery mniejsze. Do tego dochodzi 10 pobliskich działeczek przy ul. Akademickiej, które w sumie mają tylko nieco ponad 1 ha powierzchni. 

Na razie punktu dotyczącego ustalenia granic Łomżyńskiej Podstrefy SSSE w proponowanym porządku obrad jutrzejszej sesji Rady Miasta nie ma. Radni mogą go jednak wprowadzić na samym początku sesji i tego chciałby prezydent. Nowa uchwała umożliwiłaby uruchomienie dalszych proceduralnych działań zmierzających do utworzenia w Łomży podstrefy.
Jak informowała kilka dni temu Anna Sobocińska, rzecznik prasowy prezydenta, inwestowaniem w łomżyńskiej podstrefie zainteresowanych jest sześć podmiotów, dwie firmy zajmują się produkcją okien, dwie kolejne przetwórstwem spożywczym, jedna reprezentuje branżę meblarską i jedna motoryzacyjną.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę