Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

Pomoc i integracja

W niedzielne popołudnie, w hali im. Olimpijczyków Polskich w Łomży odbył się I Samorządowy Turniej Piłki Nożnej. Po kilkugodzinnej rywalizacji najlepsza okazał drużyna Rady Miasta Łomża, która w finale 2:1 pokonała zespół złożony ze studentów Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości. Jednak tego dnia nie sama gra była najważniejsza...

- Pierwszą ideą przy tworzeniu tego turnieju było, żeby w jednym miejscu spotkali się wszyscy samorządowcy z regionu - tłumaczy Mariusz Chrzanowski, opiekun Studenckiego Koła Naukowego w PWSIP - Wspólnie z członkami Koła podjęliśmy decyzję, że zagramy dla naszego studenta, Krzyśka Blusiewicza, który jest osobą niepełnosprawną i potrzebuje wsparcia.

Do turnieju organizatorzy zaprosili reprezentacje Sejmiku Województwa Podlaskiego, Powiatu Łomżyńskiego, Rady Miasta Białystok, a także Oldbojów ŁKS-u Łomża. Szczególnie udział drużyny ze stolicy województwa był dla niektórych sporym zaskoczeniem
- Trochę ciężko było zebrać skład, ale duch sportowy zwyciężył i przyjechaliśmy do Łomży. Cieszę się, że możemy się pobawić, poznać nowych kolegów-samorządowców, a przy tym wesprzeć ten szczytny cel - powiedział radny Białegostoku, a przeszłości znakomity piłkarz, Jacek Chańko. Niestety jego obecność nie pomogła białostoczanom zająć wysokiego miejsca w turnieju. Ostatecznie drużyna Rady Miejskiej z Białegostoku zajęła piąte miejsce, pokonując w decydującym meczu reprezentację Sejmiku Województwa. Trzecia lokata przypadła w udziale Oldbojom ŁKS-u, którzy pokonali zespół Powiatu Łomżyńskiego. W wielkim finale, który był bardzo emocjonujący radni Łomży okazali się minimalnie lepsi od studentów PWSIP. Bramki dla radnych zdobyli Wojciech Pietruszewski i Andrzej Modzelewski.

Piłkarska rywalizacja przedzielona została aukcjami, na których zebrani mogli kupić m. in. zdjęcie Rafała Boguskiego z autografem czy choćby obiad z przewodniczącym koła naukowego PWSIP. Dzięki hojności licytujących udało się zebrać 720zł, a w sumie konto Krzysztofa Blusiewicza powiększyło się o kwotę 2 tysięcy złotych - Bardzo się cieszę, że mam takich kolegów na uczelni i jestem im wdzięczny za zorganizowanie tej akcji - mówił były piłkarz młodzieżowych grup ŁKS-u - Na pewno te pieniądze pomogą mi w leczeniu i będę mógł już niedługo mieć operację. Mam już kontakt ze szpitalem w Krakowie, bo prawdopodobnie tam robią takie operacje. Już moja Pani doktór wysłała do nich zdjęcia mojego kręgosłupa i profesor zdecyduje, czy się na nią zakwalifikuję. A jeśli nie tam, to wysłaliśmy te zdjęcia również do Stanów, gdzie również będziemy próbować - dodał Blusiewicz.

Każdy, kto chciałby wspomóc Krzyśka w jego walce o powrót do zdrowia, może przekazać 1% swojego podatku. W tym celu w zeznaniu rocznym należy wpisać: Organizacja Pożytku Publicznego - Fundacja Nadzieja Osób Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych, nr KRS 0000198280, zaś w rubryce nr 128 formularza wskazać, że wsparcie ma otrzymać „Podopieczny Krzysztof Blusiewicz” Można również wpłacać pieniądze bezpośrednio na konto bankowe Kredyt Bank S.A. 90 1500 1533 11153014 5968 0000 z dopiskiem "dla Krzysztofa Blusiewicza".

is


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę