Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 10 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Bileciki do kontroli

„Kasowniki pracują pełną parą” – tak działalność warszawskiej firmy Mobit kontrolującej od miesiąca bilety w autobusach komunikacji miejskiej w Łomży komentuje dyrektor MPK Bogusław Szczech. Do tej pory mimo zatrudniania własnych kontrolerów wielu łomżan biletów nie kupowało. Po wynajęciu firmy zewnętrznej już po kilku dniach znacznie wzrosła liczba sprzedawanych biletów i co się z tym wiąże wzrosły wpływy do kasy firmy.

Dyrektor podkreśla, że z punktu widzenia firmy ich działalność jest bardzo dobra. Innego zdania są natomiast pasażerowie. Kontrolerzy z Mobit mandaty karne nakładają nawet na uczniów łomżyńskich szkół, którzy jeżdżą autobusami na ulgowych biletach, a nie maja podbitej legitymacji szkolnej. Zdaniem dyrekcji MPK wszystko jest jednak jak najzupełniej legalnie.
Kara za brak stempelka wynosi 90 zł. Jeżeli zapłaci się ja w ciągu 2-3 dni spada do 63 zł. Oczywiście w takim wypadku można się też odwoływać tyle tylko, że odwołania są kierowane nie do łomżyńskiego MPK, a do firmy w której pracują kontrolerzy. Ta darować kar zbytnie nie chce, bo jej zarobkiem jest to co z gapowiczów uzbiera.
Zdaniem Dyrektora Szczecha choć z mandatów karnych do kasy MPK nie wpływa nawet jedna złotówka to i tak zatrudnianie firmy zewnętrznej jest bardzie efektywne niż utrzymywanie własnych kontrolerów.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę