Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

Fajne ferie zimowe - dla kilkuset wybranych...

Dwutygodniowe ferie zimowe, które zaczną się w poniedziałek, tylko dla kilkuset uczniów z Łomży będą atrakcyjne i wartościowe. Ze wspólnej zabawy, rekreacji i wypoczynku - nierzadko poza miastem czy w górach - skorzystają ci, którzy w roku szkolnym chodzili na zajęcia sportowe lub koła zainteresowań. A ponad 10 000 pozostałych czas spędzi w domu przed telewizorem lub komputerem. Chyba że na sanki...

Corocznie powtarza się scenariusz tzw. organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży podczas ferii zimowych. Znakomita większość naszych szkół na godzinę czy dwie otwiera pro forma salę gimnastyczną, bibliotekę lub pracownię komputerową. Część pierwszego czy drugiego dnia organizuje zajęcia, zwykle planowane z myślą o uczestnikach kółek przedmiotowych. Ale jest też bezspornym faktem, że gros nauczycieli i uczniów nigdy nie lubiło i nie ma ochoty w  okresie feryjnej laby wkraczać w progi szkoły. Dlatego szansą na ciekawsze ferie jest propozycja placówek w mieście.
- Do osób, pozostających w tym okresie w mieście, swoją ofertę nieodpłatnych zajęć kierują instytucje kultury: Miejski Dom Kultury Dom Środowisk Twórczych, Miejska Biblioteka Publiczna, Teatr Lalki i Aktora i Regionalny Ośrodek Kultury – informuje Anna Sobocińska, rzecznik prasowy prezydenta Łomży. - Specjalną ofertę dla dzieci i młodzieży na lodowisku, w obu pływalniach i na innych obiektach sportowych przygotował również Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Ad rem: „specjalna oferta” MOSiR-u polega na zmniejszeniu opłat za wstęp na pływalnię przy „Dziesiątce” i na nowy basen. Dobry gest i godny pochwały; zastanawia tylko, dlaczego karnet na tydzień (23. - 27. stycznia lub 30. stycznia – 3. lutego) kosztuje 20 zł i obowiązuje w godz. 9 – 11 na pływalni przy Niemcewicza, a przy Wyszyńskiego kosztuje 25 zł w godz. 10 – 14.
Czy z pożytkiem i ku uciesze dzieciaków i młodych nie mogłoby być taniej codziennie przez najbliższe dwa tygodnie, choćby od rana do samego wieczora...? Ponadto na „ferie w wodzie” trzeba dokonać zapisu i wypełnić deklarację, dostępną w recepcjach obu pływalni. Po co...?
- Tańsze bilety to nie jest bonus, promocja czy ulgowe wejście – rozwiewa wątpliwości Zbigniew Sasinowski, dyrektor MOSiR Łomża. - To nie wejście na pływalnię tyle kosztuje, tylko nasza impreza, m.in., gry, zabawy, oswajanie z wodą i nauka pływania pod opieką instruktorów. My to nazywamy „pseudopółkolonie”: dzieci mogą też pójść na lodowisko i na salę gimnastyczną SP nr 10. Miło spędzą sześć, osiem godzin pod opieką.
Za pięć dni powszednich 1. lub. 2. tygodnia ferii w godz. 15 – 17 zapłacą bez wypożyczenia łyżew 15 zł, a z wypożyczeniem łyżew – 25 zł. Stawki wejścia na obie pływalnie i lodowisko są o kilka złotych niższe po zakupie  karnetu na dwa tygodnie. Za gry i zabawy z piłką koszykową, ręczną czy nożną w sali gimnastycznej SP nr 10 nie zapłacą nic, jeśli w godz. 11 – 15 stawią się tam 24., 26., 31. stycznia lub 2. lutego.

Mirosław R. Derewońko

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę