Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

OKE planuje przeprowadzkę na gwiazdkę 2012

Główne zdjęcie
Nowa siedziba OKE

- Mamy nadzieję, że z końcem 2012 roku rozpoczniemy przeprowadzkę Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej do nowej siedziby – mówi Czesław Jabłoński, kierownik wydziału organizacyjno-administracyjnego OKE w Łomży, która od początku 2011 r. remontuje wewnątrz budynek po szkole „Drzewnej” przy al. Legionów.

Nieruchomość przy al. Legionów 9 została przejęta przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w trwały zarząd w kwietniu 2010 r. Przekazał ją Prezydent Miasta Łomża, które w zamian dostało od Skarbu Państwa ok. 30 hektarów działki w mieście. W 2010 roku został opracowany projekt funkcjonalno-użytkowy oraz kosztująca ok. 80 tys. zł dokumentacja projektowa na remont i adaptację budynku po „Drzewnej”, gdy ta musiała  przenieść się do piętrowego budynku po byłej Szkole Podstawowej nr 3.
Wojewódzki Konserwator Zabytków wydał pozwolenie na rozległy zakres prac w zabytkowym budynku z początku XX w. Dotychczas wykonano instalacje: centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjną i elektryczną oraz zaadaptowano pomieszczenia na parterze i zakupiono nowe okna. Prace te pochłonęły łącznie ok. 850 tys. zł.
- Prace adaptacyjno-remontowe mają dostosować budynek po szkole, w którym są duże sale, do potrzeb zatrudniającej około 70 pracowników Komisji, aby powstało dużo pomieszczeń biurowych – kontynuuje kierownik Jabłoński. - Budynek będzie, przede wszystkim, siedzibą Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży. Planujemy utworzenie na każdej kondygnacji sal szkoleniowych oraz dużej sali konferencyjnej na drugim piętrze budynku. W tym roku planowane są prace budowlano-adaptacyjne na pierwszym i drugim piętrze, montaż okien i rozpoczęcie prac wykończeniowych. Na około 4 miliony złotych szacujemy całkowity koszt prac remontowych, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku: elewacja, dach, ogrodzenie posesji, remont budynku gospodarczego.
Czas trwania prac remontowo-adaptacyjnych zależy od środków, jakimi będzie dysponować Komisja. Pieniądze na  remont pochodzą głównie z budżetu Ministerstwa Edukacji Narodowej. Komisja otrzymała w 2011 r.  45 tys. zł z budżetu Łomży na dofinansowanie prac konserwatorskich. Złożony został wniosek w Urzędzie Miasta o dofinansowanie również w roku 2012. Przygotowywany jest także wniosek o przyznanie dotacji na prace konserwatorskie do Sejmiku Województwa Podlaskiego.

Opr. Mirosław R. Derewońko


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę