Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Twórczy łomżyniacy stypendystami marszałka

Siedmioro uzdolnionych artystycznie dziewcząt i chłopców z Łomży otrzymało przyznawane co roku stypendia w dziedzinie twórczości artystycznej. Wyróżnieni stypendyści to: Magdalena Bryła, Magdalena Cwalina, Aleksandra Sacharczuk, Dawid Dąbrowski, Łukasz Lipski, Przemysław Przestrzelski i Kacper Zientalski.

Zarząd Województwa przyznał 60 stypendiów, to jest o 15 więcej niż w ubiegłym roku, uczniom z Podlaskiego, którzy mają wybitne osiągnięcia na polu twórczości i działalności artystycznej. W tym elitarnym gronie znalazła się siódemka młodych artystów z Łomży.
Magdalena Bryła i Aleksandra Sacharczuk są uczennicami Liceum Plastycznego im. Wojciecha Kossaka i laureatkami ogólnopolskich konkursów sztuki. Magdalena Cwalina i Przemysław Przestrzelski to utalentowana dwójka ze Studia Wokalnego Regionalnego Ośrodka Kultury, które prowadzi Marek Żemek. Dawid Dąbrowski i Łukasz Lipski są oryginalnymi wokalistami i zwycięzcami konkursów ogólnopolskich – obaj związani ze Studiem Piosenki PopArt, którym w MDK-DŚT kieruje Bernard Karwowski. Natomiast Kacper Zientalski to tancerz mistrzowskiej Crazy Twisting Group, grupy breakdance w MDK-DŚT, stworzonej przez Marka Kisiela i stającej na podium turniejów w kraju i poza granicami.
- Bardzo się cieszę, że młodzi, zdolni ludzie z Łomży otrzymali stypendia, ponieważ swoją ciężką pracą zasłużyli na sukcesy nie tylko w naszym regionie, ale również w Polsce i za granicą – mówi Helena Marcinkiewicz z departamentu kultury Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku. - Dzięki nim widać na zewnątrz, że Łomża i Ziemia Łomżyńska to prawdziwa kopalnia talentów.
Na stypendia dla 60 uzdolnionych artystycznie uczniów w Podlaskiem zaplanowano 180 000 zł, co zapewnia miesięczne stypendium w wysokości 250 zł. Uroczysta gala wręczenia młodzieży wyróżnień odbędzie się w połowie lutego w Białymstoku.

Mirosław R. Derewońko


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę