Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Kierownicy miejskich jednostek stracili dodatek specjalny

Dotychczas wynosił on do 20% „wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego”. Dodatek specjalny do pensji kierowników zastępcy kierowników miejskich jednostek budżetowych i zakładów budżetowych mieli zagwarantowany w regulaminie. Teraz prezydent Mieczysław Czerniawski zmienił regulamin wynagrodzeń i wykreślił z niego dodatek specjalny. W zamian prezydent poniósł im znacząco wynagrodzenie zasadnicze stanowiące największą część pensji kierowniczej.

W mieście jest osiem podległym samorządowi jednostek, których pensje regulowane są przez wydawany przez prezydenta regulamin. To: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Z.B w Łomży, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Z.B w Łomży,  Miejskie Ośrodek Pomocy Społecznej w Łomży, Dom Pomocy Społecznej w Łomży,  Wielofunkcyjny Zespół Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych w Łomży, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży, Centrum Pieczy Zastępczej w Łomży i Środowiskowego Domu Samopomocy w Łomży. 
Maksymalne miesięczne wynagrodzenie dla kierowników tych jednostek zgodnie z najnowszym prezydenckim zarządzeniem nie może przekroczyć 9.200 złotych brutto, a zastępców kierowników 7,5 tys. zł brutto. To w przypadku kierowników o 200 zł więcej niż dotychczas, a w przypadku ich zastępców bez zmian. Prezydent Czerniawski, choć znacząco podniósł wynagrodzenie zasadnicze kierowników – z 4710 zł na 6000 zł (i z 4070zł na 5000 zł w przypadku zastępców), to wykreślił ze składników kierowniczej pensji dodatek specjalny stanowiący dotychczas do 20% „wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego” kierowników.  Poza wynagrodzeniem zasadniczym przysługuje im jeszcze tylko dodatek funkcyjny i dodatek stażowy.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę