Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

W jaki sposób będą protestować podlascy aptekarze? Decyzja we wtorek

Nie wiadomo, jak będzie w poniedziałek (16.01), dopiero we wtorek zapadnie decyzja o formie protestu podlaskich aptekarzy. Naczelna Rada Aptekarska zarekomendowała, by od poniedziałku codziennie między 13:00 a 14:00 wszystkie apteki były zamykane. Ma to być protest przeciwko nowym przepisom, które dopuszczają karanie farmaceutów za wydanie leków refundowanych osobie, której się nie należą. Jak powiedział nam dyrektor Okręgowej Rady Aptekarskiej w Białymstoku Jarosław Mateuszuk, posiedzenie Rady odbędzie się we wtorek i wtedy zapadnie decyzja, czy również w Podlaskiem apteki mają być codziennie na godzinę zamykane. W poniedziałek taką decyzję właściciele aptek muszą podjąć sami.

Farmaceuci zapowiedzieli też, że nie będą w ogóle wydawać leków refundowanych na podstawie recept, które nie spełniają wymogów formalnych. "Aptekarze boją się przyjmować takie recepty i mają rację. Nie chcą narażać się na odpowiedzialność finansową" - powiedział Jarosław Mateuszuk.

Aptekarze będą rygorystycznie sprawdzać każdą receptę, nie będą przyjmować tych z pieczątką "Refundacja do decyzji NFZ". Od poniedziałku jednak takich pieczątek ma już nie być. Lekarze zrzeszeni w Porozumieniu Zielonogórskim zdecydowali o zawieszeniu tzw. protestu pieczątkowego.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę