Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

W Zambrowie powstanie pierwszy blok socjalny

Pierwszy blok z mieszkaniami socjalnymi przygotowują władze Zambrowa. Burmistrz Kazimierz Dąbrowski nie ukrywa, że jego budowa ma zmobilizować do uregulowania zaległości czynszowych przynajmniej niektórych mieszkańców. "Wiem, że większości z nich nie stać na to, ale są i tacy, którzy mogą płacić, ale czują się bezkarni i nawet nie podejmują prób zmniejszenia tych należności" - stwierdził burmistrz. W mieście już ponad 30 osób ma wyroki eksmisyjne, ale nie ma gdzie ich wysiedlić, natomiast zaległości w opłatach za mieszkania komunalne i spółdzielcze sięgają 2 mln zł.

Burmistrz nie chce na razie ujawniać lokalizacji budynków socjalnych, żeby nie wywoływać przed czasem nieuniknionych w takich przypadkach protestów sąsiadów, ale zdradził, że to teren, na którym miasto może wybudować nawet trzy piętrowe budynki, maksymalnie po 16 lokali mieszkalnych w każdym.

"W tym roku ustalimy lokalizację i przygotujemy dokumentację" - zapowiada Kazimierz Dąbrowski. Jeśli to przyniesie skutek i przynajmniej część dłużników zacznie regulować należności, władze Zambrowa będą wiedziały, ile tak naprawdę potrzeba w mieście mieszkań socjalnych.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę